مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» شهر لداخ؛ منطقه ای کوهستانی در شمال هند

لداخ منطقه ای کوهستانی در شمال شرقی جامو و کشمیر در شمال کشور هند است که اگر بخواهیم از نظر وسعتی مقایسه کنیم باید بگوییم که وسعت آن از کشور اسکاتلند کوچک تر است اما به نسبت آن جمعیت کمتری دارد و مردمی که در آن زندگی می کنند مذاهب مختلفی دارند و زندگی کوچ نشینانه ای دارند.

لداخ منطقه ای کوهستانی در شمال شرقی جامو و کشمیر در شمال کشور هند است

گردشگری هند | شهر لداخ؛ منطقه ای کوهستانی در شمال هند

از شهر لداخ بیشتر بدانیم

بزرگترین شهر لداخ (تور هند) و نیز مرکز این ناحیه، شهر له است که امروزه یکی از اقامتگاه‌ های بودایی اندک‌ شماری است که در جنوب آسیا به جا مانده‌ است. دیگر مناطق بودایی جنوب آسیا در بوتان و سری لانکا قرار دارند. بیشتر جمعیت لداخ، بودایی‌ های فرقه تبتی هستند و باقی جمعیت نیز به دین اسلام گرایش دارند که اکثریت مسلمانان لداخ را شیعیان دوازده‌امامی تشکیل می‌ دهند.

تا حدود 9 قرن لداخ به عنوان یک امپراطوری مستقل شناخته می شد. سبک معماری ای که در لداخ دیده می شود بیشتر به سبک معماری های تبتی ها شبیه است. قلب تپنده ی لداخ جایی به نام دره ی ایندوس Indus است که بیشترین جمعیت لداخ هم در همانجا متمرکزشده است و البته که زمین های حاصلخیز برای کشاورزی هم در این دره وجود دارد. دریاچه های نمک بسیار زیبایی در این  منطقه وجود دارد که به جاذبه ی توریستی این نقطه تبدیل شده اند.

حیات جانوری لداخ بسیار شبیه به حیواناتی است که در فلات تبت زیست می کنند. البته پرنده های آن کاملا استثنا هستند این پرنده ها از قسمت های گرم کشور هند به لداخ مهاجرت می کنند تا تابستان را در آنجا بگذرانند این پرنده ها تنوع زیادی دارند و به همین دلیل بخشی از جاذبه های گردشگری و از دیدنی های مورد علاقه ی توریست ها هستند. حدود 225 گونه پرنده در این منطقه وجود دارد.

حیات جانوری لداخ بسیار شبیه به حیواناتی است که در فلات تبت زیست می کنند.

شهر له در لداخ:

این منظره زیبا در سه هزار و 525 متری هیمالیا قرار دارد. در این منظره شما می‌توانید نمود مذهب هایی مانند بودا را ببینید. این کار در سایر ماه های سال به دلیل بارش برف شدید و سختی راه ممکن نخواهد بود. این منظره زیبا در گروه 8 چشم انداز برتر دنیا قرار دارد.

این منظره زیبا در سه هزار و 525 متری هیمالیا قرار دارد.

له در کشور هند

وبلاگ سفر به هند - india

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده