مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جاذبه های دهلی

جاذبه های دهلی

جاذبه های دهلی

دهلی ، پایتخت هند ، تاریخ غنی دارد. این شهر مملو از مساجد ، قلعه ها و بناهای یادبود به جا مانده از حاکمان مغول است که زمانی شهر را اشغال کرده بودند.  تضاد بین دهلی قدیمی پر سر و صدا و دهلی نو که هرچیزی سر جای خودش است بسیار زیاد است و صرف وقت برای گشت و گذار در هر دو جالب است. اگر به آرامشی نیاز دارید ، کافی است به یکی از باغ های زیبای دهلی بروید.

در اینجا لیستی از جاذبه های دهلی برای شما آورده ایم. نکته جالب این است که بسیاری از آنها رایگان هستند! و با اتوبوس Hop On Hop Off دهلی به راحتی قابل دسترسی است.

 قلعه سرخ

معروف ترین بنای یادبود دهلی ،قلعه سرخ است که نه تنها یادآور قدرتمندی هند از دوران مغول می باشد بلکه نمادی از مبارزه هند برای آزادی است. هنگامی که امپراطور مغول تصمیم گرفت پایتخت خود را از آگرا در سال 1638 به دهلی منتقل کند ، این قلعه توسط شاه جهان شاه پنجم مغول ساخته شد. تاریخ آشفته قلعه شامل اسیر شدن توسط سیک ها و انگلیس است. برای اینکه تصورات خود را به دوران باستان برگردانید ، یک نمایش صدا و نور یک ساعته از تاریخ هر عصر قلعه برگزار می شود.


  • مکان: روبروی چاندنی چوک ، دهلی قدیمی.
  • هزینه ورود: خارجی ها ، 500 روپیه. هندی ها ، 35 روپیه.
  • ساعت کار: 9:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر. دوشنبه ها تعطیل 

 مسجد جام جم

مسجد جام جم یکی دیگر از گنجینه های شگفت انگیز شهر قدیمی است و یکی از بزرگترین مساجد هند است. حیاط آن می تواند 25000 نفر را در خود جای دهد. ساخت این مسجد 12 سال به طول انجامید و در سال 1656 به اتمام رسید. صعود سخت به بالای برج جنوبی آن با منظره ای خیره کننده (البته با کوره های امنیتی فلزی پوشانده شده) از پشت بام دهلی پاداش شما را می دهد. هنگام بازدید از مسجد حتماً لباس مناسب بپوشید در غیر این صورت اجازه ورود به شما نخواهند داد. این بدان معنی است که سر ، پاها و شانه ها را می پوشانید. لباس در آنجا موجود است.

 چندی چوک

Chandni Chowk ، خیابان اصلی دهلی قدیم ، یک تضاد تکان دهنده در برابر خیابان های گسترده و منظم دهلی نو است. اتومبیل ها ، دوچرخه ها ، گاری های کشیده شده با دست ، عابران پیاده و حیوانات همه برای فضا با هم رقابت می کنند اما کاملاً فریبنده نیز هست. مسیرهای باریک پیچ در پیچ آن به عنوان یکی از قدیمی ترین و شلوغ ترین بازارهای هند که پر از جواهرات ، پارچه ها و وسایل الکترونیکی ارزان قیمت است، مشهور می باشد. برای افراد ماجراجو، Chandni Chowkمکانی عالی برای برخی از غذاهای خیابانی دهلی است. هتل مشهور کریم، رستورانی مشهور دارد.

جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده! مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری ساحلی که کمتر به آن ها پرداخته شده!


  • مکان: دهلی قدیمی ، نزدیک قلعه سرخ و مسجد جام جم.

Swaminarayan Akshardham

این مجموعه معبد عظیم، توسط سازمان معنوی BAPS Swaminarayan Sanstha ساخته شد و در سال 2005 افتتاح شد. مجموعه و همچنین معماری حیرت انگیز حرم، سنگ صورتی و مرمر سفید است که شامل باغ گسترده ، مجسمه ها و قایق سواری است. وقت کافی را برای گشتن کامل در آن بگذارید - حداقل نصف روز. توجه داشته باشید که تلفن های همراه و دوربین ها در داخل مجاز نیستند.


  • مکان: بزرگراه ملی 24 ، نزدیک Noida Mor ، دهلی نو.
  • هزینه ورود: رایگان اما برای مشاهده نمایشگاه ها بلیط لازم است.
  • ساعت کار: 9.30 صبح تا 6.30 بعدازظهر (آخرین ورودی). دوشنبه های تعطیل

 آرامگاه همایون

اگر فکر می کنید آرامگاه همایون کمی شبیه تاج محل در آگرا است ، به این دلیل میباشد که الهام بخش ایجاد تاج محل بود. این مقبره در سال 1570 ساخته شد و جسد دومین امپراطور مغول ، همایون را در خود جای داده است. این اولین نمونه از این نوع معماری مغول بود که در هند ساخته شد و حاکمان مغول آن را با یک دوره ساخت وساز در سراسر کشور دنبال کردند. مقبره بخشی از مجموعه بزرگتری است که در میان باغ های زیبا قرار دارد.


  • مکان: نظام الدین شرقی ، دهلی نو. نزدیک ایستگاه قطار نظام الدین ، ​​کنار جاده ماتورا.
  • هزینه ورود: خارجی ها ، 5 دلار هندی آمریکا ، 10 روپیه. برای کودکان زیر 15 سال رایگان است.
  • ساعات کاری: طلوع آفتاب تا غروب آفتاب ، روزانه. بهتر است در زیر نور طلایی اواخر بعد از ظهر مشاهده شود


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ   |   تور روسیه  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده